Atuty sufitów DPS

Powłoki napinane to żadna innowacja w architekturze wnętrz. Trzeba jednak zauważyć, iż początkowo wykorzystywano je nade wszystko przy wykańczaniu wnętrza hoteli i sal konferencyjnych. Na tę chwilę ta technika jest łatwiej dostępna i o wiele bardziej dostępniejsza jeśli chodzi o koszt. Zastosowanie sufitów napinanych jest rzeczywiście rozmaite – mogą być wstawiane prawdę mówiąc w każdym pomieszczeniu, rozpoczynając od domowej toalety, a na wielkich obiektach użyteczności publicznej kończąc. Powłoka napinana ma szansę też odgrywać zastosowanie ciekawej zabudowy stoisk targowych.

Sufity napinane to pewien gatunek niedoskonałych sufitów podwieszanych, z tą dokładnie rozbieżnością, że sufity napinane składają się tylko z profili mocowanych po obwodzie sufitu pod stropem i membrany, która jest zlokalizowana pomiędzy nimi. Zaletą sufitu napinanego w względzie do tradycyjnego sufitu podwieszanego jest tak naprawdę całkowita dowolność aranżacji. Możemy tworzyć niebywale wiele rozmaitych kształtów: łukowych, kulistych. Połączenie tego z grą barw i świateł gwarantuje nam wspaniały efekt. Następną dominacją wspomnianych sufitów jest możliwość określenia de facto każdego koloru jak i jego gatunku: błyszczącej lub matowej. Sufity takie świetnie kryją każde brzydkie bruzdy, a te z błyszczącą powierzchnią (zwane sufitami lustrzanymi) pozwalają optycznie zwiększyć nasze mieszkanie. Są to także sufity bardzo wytrzymałe na wszelkie odkształcenia, wstrząsy.

Montaż sufitu napinanego to prawdziwa sprawa – jest czysty i niezwykle prędki, bo zajmuje ledwie kilka godzin (zazwyczaj od 4 do 8 godzin). Cały montaż mamy szansę przeprowadzić nawet bez konieczności usuwania urządzeń i sprzętów z naszego biura. Nie udowadniajmy jednak, że „Polak potrafi” i montaż powłoki napinanej oddajmy profesjonalnej załodze. Przy układania sufitu niezwykle istotne jest, by zadbać również o jego prawidłowe oświetlenie. Mamy prawo wybrać na przykład paski LED jednokolorowe. Takiego rodzaju sufit na 100% uczyni nasz pokój nowoczesnym i efektownym.

Takiego sufitu się nie maluje, a jego renowacja polega jedynie na ostrożnym przemywaniu.