Panie nigdy więcej nie przysporzy Ci problemów!

kobieta w pralni

Pranie choć sprawia wrażenie być pracą wysoce łatwą, wielu spośród nas może stwarzać niemały problem. Innowacyjne sprzęty piorące mają programy zaprezentowane w niezwykle przyjazny sposób, jednakże, co jeśli nasza pralka nie ma tego rodzaju usprawnień? Oto parę podpowiedzi, które warto wziąć pod uwagę!

1. Sortowanie prania

Najważniejsze, by nie wkładać wszystkich ciuchów na raz do pralki. Segregujemy ciuchy po barwach i materiałach, z których są zrobione. Jeśli chodzi o barwy to pranie warto podzielić na białe, ciemne jak też kolorowe. Trafna selekcja barw umożliwi stronienie od zafarbowania ciuchów. Nie każde tworzywo lubi taką samą temperaturę. Najlepiej czytać metki, jaka temperatura prania jest zalecana przez producenta. W różnej temperaturze będziemy prali materiał jeansowy, jedwab czy poliester.

2. Patrz na metki!

Jak już we wcześniejszej części pisaliśmy opłaca się zajrzeć na wytyczne tyczące się prania zawarte na metkach. Dzięki nim dowiemy się nie jedynie, jaka jest odpowiednia temperatura prania, ale też czy w ogóle powinniśmy prać i prasować.

pralki3. Temperatura wody

Bardzo ważny jest wybór stosownej temperatury. Wrażliwe tkaniny pierzemy w niskich temperaturach. Trudne zabrudzenia w wysokich. Także ciemne rzeczy należy prać w niskich temperaturach, przez co nie stracą tak prędko swojego koloru.

4. Wybór specyfiku do prania

Czarne, jasne czy też kolorowe? W zależności od tego, jakie wrzucasz pranie, dobierz właściwy detergent. Dostępnych jest bardzo dużo produktów – proszki, kapsułki oraz płyny. Pamiętaj, by preparat był dobrany do koloru prania! Dodatkowo trzeba również użyć preparatu do płukania, jaki nada ciuchom świeży zapach. Możesz też dorzucić do pralki specjalne chusteczki, jakie mają za zadanie wyłapać pigmenty, które ewentualnie mogły by zafarbować pozostałe pranie.

5. Włączamy pralkę

Posortowane ubrania trzeba umieścić w bębnie pralki, uzupełnić detergenty do prania, wybrać odpowiedni program, zamknąć drzwi od pralki a następnie ją włączyć. Prawda, że proste?