Buty – jak wybrać odpowiednie obuwie?

czerwone buty

Wybór najlepszych butów niejednokrotnie przysparza ogrom kłopotów, gdyż wymaga rozważenia kilku kwestii. Oprócz sprawy wizualnej powinna się też liczyć wygoda. Oto odrobina wskazówek, którymi należało by się kierować przy kupnie właściwego obuwia.

1. Określ aktywność, jaką planujesz wykonywać poczas noszenia obuwia.

Planujesz iść na spacer, w góry, do pracy, a może na stylową imprezę? Każde z tych miejsc wymaga innego typu obuwia. Na piesze spacery, w szczególności te górskie sprawdzą się doskonale buty trekkingowe z solidnym podparciem dla kostek. Obuwie na stylową imprezę, na jaką rozważasz pójść w sukience – idealnym wyborem będą buty na szpilce, jakie dodadzą klasy całej stylizacji. Wielość obcasa wybierz, tak żeby było Ci komfortowo. Jeżeli nie lubisz nadmiernie wysokich obcasów i nie często je ubierasz, nie zmuszaj się do wybrania 10 cm szpilek. Buty sportowe – tutaj posiadamy ogromne pole wyboru. W galeriach dostępne są buty do tenisa, do biegania, do piłki nożnej oraz wielu innych dyscyplin sportu. Jeżeli wybrałeś jedną aktywność, której poświęcasz sporo czasu zdecyduj się na obuwie odpowiednie dla dyscypliny. Jeżeli uprawiasz różnorodne sporty wybierz buty uniwersalne.

2. Materiał ma znaczenie

Kupując buty nie bez znaczenia jest materiał, z którego są uszyte. Najlepiej sprawdzają się buty ze skóry naturalnej. Buty ze sztucznej skóry mogą być mało wygodne jak też może być kłopot z ich dopasowaniem do stopy.

3. Dobierz rozmiar do stopy!

Masz rozmiar 40? Nie wszystkie buty w tym rozmiarze będą najlepsze dla Ciebie. Tabele rozmiarów niektórych marek się różnią, w związku z tym dobrze jest przymierzyć obuwie, jakie rozważamy zakupić i zrobić w nich parę kroków.
Potrzebujesz wygodnych i stylowych butów? Sprawdź na luxusowi.pl