Zamieszkaj na Śląsku – które miasta najlepsze?

śląskie nieruchomości

Zastanawiasz się nad kupnem domu na terenie Śląska? Twoją pierwszą myślą były bez wątpienia Katowice – serce całego śląska. Katowice to z pewnością świetna lokalizacja do osiedlenia się. Opłaca się niemniej rozpatrzyć też inne miejscowości. Nieomal wszystkie miasta są znakomicie skomunikowane, dzięki czemu masz możliwość zakupić nieruchomość po atrakcyjniejszej cenie niż w samych Katowicach. Do wyboru jest dość dużo ciekawych lokalizacji. W naszym wpisie przyjrzymy się kilku z nich.

Będzin

Będzin to miasto w niedużej odległości od Katowic, które zapewnia bardzo dużo atrakcji swoim mieszkańcom. Pośród atrakcji, na jakie szczególnie opłaca się zwrócić uwagę trzeba wymienić:
– kościół pw. św. Trójcy z XIV wieku
– gmach dawnego Starostwa Powiatowego z 1911 r.
– kościół filialny pw. św. Doroty z 1635 r.
– zespół zabudowy Kopalni Węgla Kamiennego „Grodziec”.
Miasto jest podzielone formalnie na 8 dzielnic: Grodziec, Gzichów, Ksawer, Łagisza, Małobądz, Śródmieście oraz Warpie. Ceny nieruchomości w tych dzielnicach są całkiem dużo niższe niżeli w innych miejscowościach na Śląsku, jak Katowice czy Dąbrowa Górnicza. Jeżeli chciałbyś sprawdzić oferty domów i mieszkań na sprzedaż lub wynajem zajrzyj na stronę biura nieruchomości REMAX Gold.

Tychy

Tychy przez wiele osób są uważane za jedno z atrakcyjniejszych miast do zamieszkania na Śląsku. To miasto odrobinę oddalone od Katowic w porównaniu do innych miast, pomimo tego w dalszym ciągu jest z nimi wyśmienicie skomunikowane. Można tutaj odnaleźć sporo miejsc, w jakich można wypocząć w tym Jezioro Paprocańskie i Tereny zielone nad potokiem Tyskim. Na plus z pewnością działa też stosunkowo niewielki poziom bezrobocia. Miasto stawia też na sport i inne atrakcje, dzięki czemu ciężko się w nim nudzić. Rozważasz przeprowadzkę? Zobacz oferty nieruchomości w biurze RE/MAX Gold.

Ruda Śląska

Miasto Ruda Śląska znajduje się na Wyżynie Śląskiej w samym centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Ma obszerną historię, jaka wpłynęła na obecny wygląd miasta. Ruda Śląska ma do zaoferowania wiele ciekawych zabytków w tym na przykład:
– Młyn nad rzeką Kłodnicą
– Schron bojowy nr 75 w Kochłowicach Grupy Bojowej Kłodnica-Kochłowice (1937)
– Kościół pw. św. Michała Archanioła (1894-1895, rozbudowa 1911-1912)
Pod względem kultury jesteśmy w stanie również znaleźć interesujące propozycje w tym. między innymi Kino Cinema City, Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka oraz Klub muzyczny „Stacja Młotkownia”. Ruda Śląska to kolejne miasto z dobrymi cenami nieruchomości, w którym opłaca się rozważyć zakupienie nieruchomości. Oprócz mieszkań w starym budownictwie można tu znaleźć też korzystne oferty w nowym budownictwie. Żeby obejrzeć, aktualne oferty sprzedaży jak też wynajmu w Rudzie Śląskiej odwiedź biuro RE/MAX Gold.