Moda na Skandynawie

Jeżeli kiedykolwiek byliście w terenach nordyckich, perfekcyjnie zdajecie sobie sprawę, jaki występuje tam mikroklimat. Jest zimny również przenikliwy. Niemniej mieszkania urządzone w stylu nordyckim, w ogóle nie oddają występującego tam lodowatego klimatu. Wręcz przeciwnie. Pomieszczenia, w jakich króluje ten trend są przyjemne także słoneczne. Dobrane akcesoria nadają pomieszczeniu zaciszny design. Dlatego też coraz więcej osób decyduję się, aby zaaranżować swoje wnętrze akurat w tym trendzie. Jakie meble, a też składniki pomieszczenia powinniśmy wybrać, by zaaranżować nasz dom w stylu skandynawskim?

Lokum w trendzie skandynawskim

Moda na kierunek skandynawski zaszła praktycznie już do większości zakamarków globu. W naszym kraju także cieszy się wschodzącą renomą. W stylu nordyckim triumfują przede wszystkim jasne kolory. Sufity oraz ściany powinny być w odcieniu śnieżniej bieli. Odnośnie mebli, powinniśmy się zdecydować w szczególności te wyprodukowane z drewna w jasnym tonie. Co do akcesoriów, które potrzebujemy rozmieścić w naszym lokum, prawidłowo zdecydować się na znaczącą dawkę poduszek, kap lub pledów. Dodatkowo sympatycznie postrzegane będą dywany, jakie nadadzą ciepła miejscom. To, co odróżnia ten trend na tle pozostałych, to jego użyteczność, delikatność także wygoda. Unikajmy sztucznych półproduktów. Mieszkanie po skandynawsku odznacza się wyrazistymi kształtami również kolorami. Wybrane przez nas składniki wystroju pomieszczenia mogą być wielobarwne. Najlepiej gdyby były w odcieniach bladych. Ażeby nadać wnętrzu jeszcze bardziej indywidualny wystrój, możemy na ścianach stworzyć czarno-białe ilustratory. Nie ma także przeciwskazań, by umieścić w paru miejscach nasze bliskie aforyzmy.

CZYTAJ TAKŻE – Oświetlenie, które robi wrażenie

Nowoczesny minimalizm

Styl skandynawski wyróżnia się zwłaszcza minimalizmem. Nie starajmy się zamieszczać w naszym gniazdku multum dodatków. Wykorzystane przez nas akcesoria powinny być przede wszystkim funkcjonalne i lekko wyglądające. Mile widziane będą także dodatki zrobione z metalu, plastiku, bądź szkła. Istotne jest to, iż przy właściwie małym nakładzie finansowym, może odmienić wystrój naszego pomieszczenia oraz cieszyć się nowomodnym mieszkaniem.